Mürekkep Tasarrufu Yazılım Seçenekleri: Terimler Sözlüğü

Pek çok mürekkeple burada farklı seçenekler keşfetmek bilmeniz gereken terimler ve tanımları bir listesi, yazıcılar ve mevcut mürekkep tasarrufu yazılım çözümleri için seçenekleri kaydedin.

Terim Tanım
Baskı maliyeti Mürekkep Püskürtmeli yazıcı veya Lazer Yazıcı ve tüketilen mürekkep maliyeti toplam maliyeti. Genellikle, Mürekkep Püskürtmeli yazıcılar fiyat Laserjet yazıcının fiyatı daha az ama toner kartuşları maliyeti çok yüksek olduğu uzun vadede, mürekkep püskürtmeli yazıcılar cebinize için daha büyük bir yük kanıtlamak.
Taslak modu Draftmode yazdırır baskı kalitesi bakılmaksızın mümkün olduğunca hızlı metin olan bir moddur. Microsoft Word ve diğer bazı programlar normalden daha az toner ve mürekkep kullanılarak belgeleri yazdırmak için izin veren bir "Taslak Modu" sunuyoruz. Bu belgeler gibi temiz ya da düzenli belgeler gibi net görünmüyor, ama onlar bunları rafine olarak hızlı bir şekilde belgelerin sürümlerini yazdırmak için mükemmeldir.
Economode EconoMode, yazıcının sayfa başına daha az toner kullanmasına olanak veren bir özelliktir. Bu seçeneğin seçilmesi baskı kartuşunun ömrünü uzatır ve sayfa başına maliyeti azaltabilir. Ancak, baskı kalitesini de düşürür. Basılan görüntü hafif, ancak taslak veya düzeltme kopyaları için yeterlidir.
Yeşil baskı Kullanıcıların, yazıcılar ve uygulamaları yönetme merkezi veritabanı.
Yeşil baskı Formüle baskı stratejileri için, ağaçları kaydeder enerji tasarrufu, hava ve sudaki toksinler azaltır, diğerleri kullanım kağıt ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilen mürekkep / toner malzemeleri, istediğiniz baskı sadece sayfaları kullanım çevre dostu kağıt ve bitkisel bazlı mürekkepler arasında, geri dönüşüm, delikli yeşil yazı tiplerini kullanmak ve bir baskı yönetim yazılımı kullanın.
Baskı kuralları Bu tür elementlerin ihmal, çift taraflı baskı, ve daha fazlası gibi ayarları belirler.
Ana baskı Yukarı ev, küçük işletme, aile veya öğrenci ortamında günde 8-10 sayfalara düşük miktar baskı.
Mürekkep Bir bileşik baskı sürecinde bir görüntü, metin veya tasarım üretmek için kullanılan renklendiriciler, araçlar (bağlayıcı), katkı maddeleri ve taşıyıcı maddelerden oluşan. ev yazıcılar ve kurumsal yazıcıda mürekkep kartuşları sağlanır.
Mürekkep kartuşu Bir mürekkep kartuşu mürekkep (ve bazen baskı kafası kendisi) baskı sırasında kağıt üzerinde yayılır içeren bir mürekkep püskürtmeli yazıcı değiştirilebilir bir bileşenidir. Sıvı mürekkep içerir. Her mürekkep kartuşu bir veya daha fazla bölmeli mürekkep rezervuar; Bazı üreticiler de elektronik rehber ve yazıcı ile iletişim kuran bir çip ekleyin. Maliyet makul çünkü birçok kişi inkjets tercih ederim. Yanı sıra, basılı malzeme kalitesi, mürekkep dolmadan basılabilir belge ve görüntülerin miktarına ve Printer verimliliği gibi birçok.
Mürekkep optimizasyonu Kullanılan mürekkep miktarını kontrol etmek için bir baskı yönetim yazılımı kullanarak baskı mürekkep / kartuş maliyetlerinin azaltılması. büyük ölçüde mürekkep tüketimini azaltan bir yazılım çözümüdür.
Mürekkep tasarrufu yazılım Baskı yönetim yazılımı yazıcılar tarafından kullanılan mürekkep miktarını kontrol etmek. inkjets, LaserJets yazıcılar ve çok fonksiyonlu cihazlar için mürekkep maliyeti azaltma içerir.
Pixel Optimizer™ Savurgan piksel belirlemek ve silmek için gelişmiş algoritmalar kullanır patentli teknolojisi.
PretonSaver Enterprise™ İşletmeler için tasarlanmış baskı yönetim yazılımı. kapsamlı baskı yönetimi yanı sıra merkezi yönetim toner / mürekkep optimizasyonu sunar.
Yazdırma yönetimi Bir baskı yönetim programı önemli ölçüde maliyet ve baskı ve fotokopi çevresel etkilerini azaltmak etmelerini sağlamak için
Yazdırma yönetimi yazılımı Bir yazılım çözümü mürekkep ve toner tüketimini azaltmaya yönelik. yazılımın kullanımı sonuçlarına YG ölçülür.
Toplam sahip olma maliyeti (TCO) Bir TCO analizi elde etme ve işletme maliyetleri toplam maliyeti içerir. işletme maliyetleri (mürekkep ve toner) bir baskı yönetim yazılımı programının uygulanmasına bağlı olarak değişebilir sırasında yazıcının alıcı bir maliyeti sabittir. Eğer satın almak için gittiğinizde yeni bir yazıcı kendi kişisel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Ya bir mürekkep izin yazıcı veya lazer yazıcı aşağı gelir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar mürekkep püskürtmeli kartuşları kullanın ve lazer yazıcılar toner kartuşlarını kullanın.
Toner Toner görüntüleri oluşturmak için fotokopi ve lazer yazıcılarda kullanılan kağıt ve kağıt üzerine basılı metin uygulanan bir polimer ile karıştırılmış ince ve kuru karbon bazlı bir tozdur. Toner mühürlü kartuşları sunulmuştur. renkli yazıcılar ve fotokopi makinelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır Tonerler Mavi, Macenta, Sarı ve Siyah (CMYK) gelir. önceki makinelerde toner makinesinde bir hazne içine bir şişe kullanıcı tarafından döküldü. Modern makineler bir kartuş doğrudan beslenirler. Boş toner kartuşları normalde satıcı tarafından doldurulur. Boş kartuşlar genellikle üçüncü parti satıcılar tarafından doldurulur.
Toner optimizasyonu Kullanılan toner miktarını kontrol etmek için bir baskı yönetim yazılımı kullanarak baskı toner kartuşu maliyetlerinin azaltılması. büyük ölçüde toner tüketimini azaltan bir yazılım çözümüdür.
Toner tasarrufu Baskıda kullanılan toner maliyeti azaltılması.